СЕО Катерина Осадчук та команда Indigo Tech Recruiters провели традиційний щорічний огляд заробітної плати для HRD в IT. Нагадаємо, що раніше ми випустили загальний огляд заробітних плат C-Level.
Дякуємо Fint8 в особі Антона Шулика та Андрія Тертишника за допомогу в обробці даних.
У швидкоплинному світі ІТ HRD відповідають за розробку та реалізацію стратегій залучення, утримання та розвитку найкращих талантів. Вони виступають оберігачами культури компанії, гарантуючи, що працівники відчувають свою цінність та причетність, що, в свою чергу, сприяє інноваціям та успіху в бізнесі.
Крім того, HR директори в ІТ-компаніях повинні бути в курсі галузевих тенденцій, технологічних досягнень та законодавчих змін, які можуть вплинути на команду . Їх здатність адаптуватися та впроваджувати нові стратегії має вирішальне значення для розвитку бізнесу та випередження конкурентів.
Хоча основні обов'язки HR директорів залишаються однаковими для всієї ІТ-індустрії, існують помітні відмінності між їхніми ролями в продуктових компаніях та аутсорсингових компаніях.
У продуктових компаніях HRD зосереджуються на формуванні сильного бренду роботодавця, узгоджуючи бачення та цінності компанії зі стратегіями управління талантами. Вони відповідають за створення робочого середовища, яке заохочує творчість та інновації, підтримуючи розробку передових продуктів та послуг. Крім того, HRD у продуктових компаніях повинні гарантувати, що їхні команди володіють необхідними навичками та ресурсами для досягнення успіху на ринку, що швидко розвивається.
З іншого боку, HR директори в аутсорсингових компаніях стикаються з унікальним викликом управління різноманітними командами, які працюють на різних клієнтів, проекти та локації. Їхнє головне завдання – забезпечити безперебійну співпрацю між командами та організаціями-клієнтами, зберігаючи при цьому високий рівень ефективності та задоволеності працівників. HRD в аутсорсингових компаніях також повинні розробляти індивідуальні стратегії залучення талантів, щоб забезпечити правильних кандидатів для кожного проекту, часто працюючи в умовах стислих термінів і бюджетних обмежень.
Давайте з’ясуємо, скільки HRD в Україні отримують за цінність, яку надають бізнесам.
В основі цього матеріалу – дані, отримані від 50 HRD, що працюють в IT компаніях на території України.
За час нашої роботи ми знайшли близько 40 HRD для різних компаній і знаємо, що компетенції та роль HR в ІТ сильно залежать від стадії зрілості компанії та потреб бізнесу. Для когось – це доходоутворююча роль у компанії, а для когось людина для розважання команди плюс рекрутер плюс адміністратор в одній особі.
Успішність HRD визначає 3 фактори:
1. Його компетенції та завдання повинні відповідати стадії розвитку бізнесу.
2. Він повинен працювати у команді зі зрілими менеджерами.
3. Сам HR має бути професіоналом та зрілою особистістю.
Різний рівень компетенцій, обов'язків та компанії впливає на ширину вилки зарплат HRD.
Дохід HRD в IT може становити від 2480$ до 7050$. Також були дані в 10000-11000$. Вони потрапили в 10% верхнього значення вибірки і тому статистично обрізали як можливі аутлаєри або статистично малоймовірні.
Рівень зарплати HRD залежить від різних чинників.
Хочу звернути увагу на те, що пункти, за якими ми отримали менше 4х даних, були виключені, оскільки не можуть бути достатньо валідними для прийняття рішень.
Так, наприклад, якщо тільки 4 HRD відповіли, що їх досвід у ролі топ-менеджера обмежується трьома роками досвіду, ми виключали ці цифри, як недостатньо показові і брали до уваги лише ті, де 5 і більше відповідей.
Найбільшу винагороду по медіані отримують HRD у компаніях із річним оборотом від 10 до 50 млн.$.
Але найбільшу по 75 та 90 перцентилю – HRD в компаніях з обігом більше 50 млн.$ - 9000$ та 10800$ відповідно. Таких учасників нашого опитування було лише 5.
Немає великої різниці між рівнем зарплат та типу компанії: продуктова, аутсорсингова чи аутстафінгова.
Аналізуючи зміну винагороди в залежності від розміру команди приходимо до наступних висновків:
> В компаніях, що мають від 0 до 800 співробітників, винагорода поступово збільшується, з 3000$ до 6900$ (по медіані).
> Ситуація дещо змінюється в категорії компаній, що мають більше 800 співробітників, по медіані винагорода становить 5250$, що є виключенням з динаміки росту медіани винагороди відносно чисельності співробітників компанії, це ж стосується і топ 10 та топ 25 результатів опитування.
Щодо впливу кількості підлеглих на рівень доходу HRD, то картина по медіані ось така.
Дивлячись на графік бачимо, що найбільше з доходів щастить HRD у компаніях, заснованих не в Україні, а в Європі та США.
Також дослідження показує, що більш високий рівень оплати у тих, хто більше десяти років на позиції топ-менеджера.
Крім рівня заробітних плат ми також цікавимося чинниками мотивації, демотивації та умовами праці.
Для співробітників на цій посаді важлива культура довіри в компанії (78%), свобода у прийнятті рішень (76%) та професійний розвиток (72%). Рівень заробітної плати на шостому місці в факторах мотивації (64%). І цікаво, що місія та цілі компанії лише на восьмому місці (54%)і.
Демотивують, насамперед, некомпетентний та неефективний менеджмент компанії (54%), недостатній рівень свободи в прийнятті рішень (52%) та їх впровадженні та відсутність балансу робота/життя (50%).
32% HRD не мають KPI взагалі. У 48% бонус залежить від виконання плану департаменту і у 26% від прибутку компанії.
56% отримують і фіксовану зарплату і бонус та 44% – лише фіксовану зарплату.
Будемо раді, якщо інформація виявиться корисною для ухвалення правильних бізнес-рішень.
Залишайтеся на зв'язку!
Автор: Катерина Осадчук, СЕО Indigo Tech Recruiters